22 Şub
yonetici 1 Yorum5.238 kez okundu

WordPress Güvenliğiniz için Rublon

Kategori: Wordpress

WordPress kullanıcı kitlesi en yüksek olan CMS’lerden dersek yanlış olmaz. Popüler kullanımı olan her sistem hackerlar tarafından daha fazla saldırıya maruz kalır. Kullandığımız yazılımın açık kaynak kodlu olarak indirmeye açık olması hackerlar tarafından daha kolay bir inceleme imkanı bulmalarına da neden oluyor.

WordPress alt yapılı sitenizin güvenliğini nasıl sağlayacaksınız?

WordPress güvenlik önlemlerinin başında bazı manuel önlemler vardı. WordPress güvenlik eklentilerinin de gelişmesi ile iyi bir güvenlik eklentisi manuel tedbirlerle uğraşmanızı önleyecek.

Piyasada güvenlik alanında test ettiğimiz eklentiler arasında en iyileri şöyle:

  1. Rublon Account Security
  2. Wordfence
  3. iThemes Security

Wordfence ve iThemes Security gelişmiş ayarlara sahip. Birçok kullanıcı bu kadar ayarın ne işe yaradığını anlayamadığı gibi doğru şekilde de yapılandıramıyor. Türk kullanıcılar ingilizce olan bu eklentileri kullanmakta genellikle zorluk çekiyor. Dil desteği olmaması ve karışık yapılandırma ayarları bu eklentileri tercih etmemek için yeterli olabiliyor.

Rublon Hesap Güvenliği Eklentisi

Rublon tarafından geliştirilen Rublon Account Security WordPress eklentisi hem Türkçe hem ayar gerektirmiyor.

rublon-minimum-koruma

Eklentiyi yüklediğinizde otomatik olarak e posta kimlik doğrulama özelliği devreye giriyor. Bütün kullanıcı hesapları için ayarlar anında uygulanıyor. En düşük koruma seviyesi e posta olarak varsayılan ayarlarda geliyor.

Rublon Account Security eklentisini aktif ettiğiniz anda bir sonraki girişinizde e postanıza gelen mail ile doğrulama yapmanız gerekecek. E mail doğrulaması olmadan hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Böylece şifreniz çalınmış olsa dahi kimlik doğrulama işlemi gerçekleşmeden sistem girişe izin vermeyecek.

Çıkış yapmayı mı unuttunuz?

WordPress sitenize giriş yaptınız ve giriş yaptığınız bilgisayardan çıkış yapmayı unuttunuz. Aklınızda acaba biri girip siteme zarar verebilir mi soruları var… Rublon bu noktada da size çok hızlı çözüm sunabiliyor. Cep telefonunuzdan Rublon mobil uygulaması ile ya da başka güvenilir bir cihazdan giriş yaparak çıkış yapmayı unuttuğunuz oturumu anında sonlandırabiliyorsunuz. Şu ana kadar test ettiğimiz WordPress güvenlik eklentileri arasında böyle bir güvenlik önlemi yoktu.

Mobil uygulama ile kimlik doğrulaması

WordPress güvenlik eklentileri arasında mobil uygulama ile kimlik doğrulaması ilk olarak Rublon tarafından geliştirildi. E posta güvenliğini yeterli bulmuyorsanız Rublon Mobil Uygulamasını indirerek güvenlik seviyenizi yükseltebilirsiniz.

rublon rublon-qr-kodWordPress hesabınızı korumak istiyorsanız Rublon en iyi teknolojileri kullanan alanında kendisini ispatlamış bir eklenti.

Geliştiricinin sitesi: wordpress.rublon.com

Rublon Account Security Eklentisini Ücretsiz İndir

"WordPress Güvenliğiniz için Rublon" yazısı için 1 yorumyapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası