19 Ara
Tasarımcı 0 Yorum6.156 kez okundu

WordPress 2.9 Yayınlandı

Kategori: Wordpress

WordPress beklenen yayınını yaptı ve 2.9 sürümünü yayınladı. Kısaca wordpress 2.9′un önemli özelliklerinden bahsedeyim.

1- Worpress Çöp kutusu : Yanlışlıkla bir yazınızı mı sildiniz? Üzülmeye gerek yok. Bilgisayarınızda nasıl bir çöp kutusu varsa artık wordpress panelinizde de bir çöp kutunuz var.Ve her yazıyı silerken “Emin misiniz ?”sorusundan da kurtulduk böylece. Emin olmadan bile silsek çöpden alabiliyoruz. 😀

2-Wordpress Resim Editörü: WordPress photoshop diyorum ben bu özelliğe. Resim yükledikten sonra image edit diyerek resim üzerinde kırpma,döndürme,boyutlandırma işlemlerini rahatça yapabiliyorsunuz. Her zaman yanınızda bir resim düzenleme programı olmak zorunda değilsiniz. Ek olarak resim üzerine yazı özelliği de olsa iyi olurmuş.

wordpress29editpicture

wordpress29editpicture

3-Küme Eklenti Güncelleme ve Uyumluluk Kontrolü: Küme eklenti özelliğinden kastımız 10 eklentiyi 1 defada güncelleme şansınızın olmasıdır. Veya Sadece sürümle uyumlu olanları güncelle gibi bir özellik de mevcuttur. WordPress’in yeni özellikleri ile uyum kontrolü yapması çok güzel bir özellik.

4-Adresten Embed Video Çekme: dizi ve video sitesi olanlar için mükemmel bir özellik. Sadece url yi yazmanız yeterli oluyor ve WordPress onu embed olarak çekiyor. YouTube, Daily Motion, Blip.tv, Flickr, Hulu, Viddler, Qik, Revision3, Scribd, Google Video, Photobucket, PollDaddy, and WordPress.tv sitelerinden istediğiniz videoyu kolayca ekleyebilirsiniz. Bot yazma ile uğraşan arkadaşlar için de pratiklik sağlayabilecek..

WordPress 2.9 Download

Detaylı bilgi için wordpress.org u ziyaret edin.

Güncelleme için türkçe sürüm çıkana kadar beklemelisiniz. Ama ingilizce olarak kullanırım derseniz Araçlar/güncelle adımında yeni sürümü görebilirsiniz. Ftp aracılığıyla wordpress güncellemesi yapmak için son sürüm dosyaları indirip üzerine yazdırmanız yeterli olacaktır.

WordPress 2.9 Türkçe çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası