Etiket: Wordpress

20 Eyl
Tasarımcı 2 Yorum

Worpress ile Özgün ve Planlı İçerik Yayınlama

Kategori: Wordpress

Google algoritma geliştirmeye devam ederken gördüğümüz kadarıyla özgünlüğe ve istikrara çok önem veriyor.  Google kafein bunun sinyallerini vermeye başladı. Bu durumda yeni site açanlar, hali hazırda sitesi olanlar ve sitesi ile ilgilenemeyenler için güzel bir ipucu vereceğim.Böylece istikrarlı bir şekilde içeriklerimiz yayınlanacak. Pagerank ve seo çalışmalarınıza da olumlu etkileyecek.

zamanlamaYeni bir site açtık ve henüz içeriğimiz yok. Hemen info alma çabası yerine özgün ve planlı içerik yayınlayarak bunun kendiliğinden olmasını sağlayacağız. Yöntem şöyle:  Öncelikle site konumuzla ilgili içeriğimizi yazıyoruz. Yalnız bir yazı yazıp beklemiyoruz. Biraz birikim yapıyoruz öncelikle. Örneğin 15 tane içeriğimizi yazıyoruz. Yazı editörünün hemen sağındaki Yayınla bloğunda 3. seçenek olarak “Hemen yayınla” yı görüyoruz. Düzenle diyerek her yazımızı belli gün aralıklarla programlama (zamanlama) yapıyoruz. Böylece içeriğimiz düzenli bir şekilde istediğimiz tarihlerde otomatik olarak yayınlanmaya başlıyor. Google da bu istikrarlı gidişe olumlu bakacaktır diye düşünüyorum. Eğer sürekli olarak periyodik yayınlamaya devam edersek google botlarının da siteye uğrama periyotları aynı olacaktır ve indexlenme hızı artacaktır.

İlgilenemediğiniz siteler de yazdırdığınız özgün içerikler yukarıdaki gibi programlayarak yayınlanmaya hazır şekilde tutabilir istikrarlı güncellenen bir site sahibi olabilirsiniz. Veya ücretli kopya içerik eklettirirken de aynı anda 100 içerik yerine günün belli 3 saatinde birer içerik yayınlamak çok daha olumlu etki edecektir.

19 Eyl
Tasarımcı 0 Yorum

WordPress 2.9 Yenilikler

Kategori: Wordpress

WordPress 2.9 için yenilikler yavaş yavaş tanıtılmaya başlandı. WordPress kullanıcılarının da iştahı kabarıyor diyebiliriz :) . İlk yenilik yazı editörünün yanında artık bir de resim editörümüzün olacak olması. Birçok kullanıcı yazılarındaki resimleri ekran görüntüsü çekerak ,daha sonra painte aktararak ve kesip-biçip yüklemeye çalışıyor. Artık bu zahmetli işler yazı panelinizde wordpress 2.9′un yayınlanması ile tarihe karışacak .:)

wordpress resim editörüwordpress resim editörü

Yapılabilecek işlemler kısaca: kırpma, çevirme, orantılı veya orantısız boyutlandırma,

04 Ağu
Tasarımcı 0 Yorum

WordPress 2.8.3 Güvenlik Güncellemesi

Kategori: Wordpress

WordPress son zamanlarda olan hack olayları üzerine yeni bir güvenlik güncelleştirmesi yayınaldı. İngilizce sürümü buradan indirebilirsiniz. WordPress kullanıcılarının bu güncelleştirmeleri sıklıkla takip etmeleri önerilir. Çok kullanılan sistemler daha fazla saldırıya uğramaktadır

20 Tem
Tasarımcı 0 Yorum

WordPress 2.8.2 Güvenlik Güncellemesi Çıktı

Kategori: Wordpress

wordpress-2.8wordpress-2.8

WordPress son zamanlarda ardı ardına güncellemeler yapmakta. Son güncellemede bir xss açıı kapatımış. Güvenlik açısından bu wordpress güncellemesinin yapılması gerekiyor. Hızlı bir şekilde güncellemenizi öneririz.

WordPress 2.8.2 English

WordPress 2.8.2 Türkçe

11 Tem
Tasarımcı 0 Yorum

WordPress 2.8.1 Çıktı

Kategori: Wordpress

wordpress 2.8.1 güncellemesi ile bir takım güvenlik güncelleştirmeleri yayınlandı.

Neler değişti?

– Birçok hata düzeltilmi ve eklenti güvenlik güncelleştirmeleri yapıldı.
– Uyumsuz tema sorunu giderildi.
– Kontrol panel bellek kullanıı düşürüldü.
-Yükleme esnasında hata esajları bildirimi düzeltildi.
ve bunun gibi birkaç düzenlee daha yapıldı.

Güncellemeleri wordpress kontrol panelinizden otomatik olarak uygulayablirsiniz.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası