Etiket: web tasarımı

24 Ara
Tasarımcı 0 Yorum

Web hosting ve ziyaretçi ilişkisi

Kategori: Web Hosting

Bir web site alan adı aldıktan sonra yapacağımız ikinci önemli iş hosting satın almak olacaktır. Web hosting web sitelerimizin barındırıldığı alanlardır. Bunu şöyle de düşünebiliriz: Web dünyası bir arsa ve biz de burada yerimizi almak istiyoruz. Bunun için bir dönüm arsa kiralıyoruz ve çiftliğimizi kuruyoruz. Örnekten de anlaşılabileceği gibi web hosting işi kiralayarak yapılmaktadır. Firmalar harddisklerinden belli bir bölümü sizlere satmaktadırlar. Özellikleri ise ihtiyacınıza göre belirlenir.

hosting

hosting

Hosting ile ziyaretçinin ne tür bir ilgisi olabilir konusu dikkat çekicidir. Firmamız bir Türk firması ise ve hedeflediği kesim Türkiye ise bu durumda hosting hizmetini sunucularını (web tarlası) Türkiye de barındıran firmalardan almalıyız. Nedeni ise hedef kitlemiz sitemize ne kadar hızlı bağlanırsa ziyaretçi memnuniyeti açısından o kadar iyi olur. Hızlı açılan siteler sevilir ziyaretçi tatrafında.

Ayrıca sitemiz web tasarımı  flash olarak yapılmış olsun. Dolayısıyla boyutu artacaktır. Türkiye lokasyonlu bir firma ile çalıştığımızda açılış hızı gözle görülür bir şekilde artacaktır ve bu da ziyaretçiyi memnun edecektir. Ziyaretçileri bekletirseniz giderler sıkılıp. Hit olarak da zarar sağlamış oluruz.

26 Kas
Tasarımcı 0 Yorum

Web Tasarım ve Reklamcılık

Kategori: Reklam, Web Tasarım

Ülkemizde yeni çıkarılan yasalara göre her kurumsal şirketin ya da firmanın bir internet sitesi olmak zorundadır. Bu site de kesin olarak firma ya da şirket hakkında detaylı bilgi olmalıdır. Aslına bakılırsa firmaların daha çok müşteri potansiyeline sahip olabilmeleri için kesinlikle bir web adreslerine ihtiyaç vardır. Çünkü günümüzde insanlar artık iletişimi ve bilgiyi internet yolu ile çözümlemektedir.

Örneğin bilgisayar donanımları satan bir mağazanız var. İnsanların mağazanız ve mağazanız da satılan ürünler hakkında detaylı bilgiyi web sitenizde bildirebilirsiniz. Ayrıca internet kanalıyla birlikte ürünlerinizi satabilirsiniz. Web tasarımı yaptırmak için uçuk fiyatlar ödemenize gerek yoktur. Bütçenize ve isteklerinize göre gayet uygun fiyatlar da web tasarımınızı yaptırabilirsiniz.

Her firmanın mutlaka bir reklam çalışması bulunmaktadır. Siz de reklam çalışmasından önce bir internet sitesi yaptırabilir ve müşterilerinizi ikiye katlayabilirsiniz. Ülkemizde en çok ürün satan firmaların kurumsal yapılarını incelediğiniz takdir de kesinlikle bir web sitelerinin olduğuna şahit olabilirsiniz. Çünkü insanlar artık mağaza mağaza dolaşmak yerine internet üzerinden alacağı ürünü sipariş etmekte ve kargo ile teslim alabilmektedir.

Reklamcılık sadece bir internet sitesi ya da sokaklar da broşür dağıtmak değildir. Günümüz de internet ortamın da sörf yapan en az 20 milyon insan bulunmaktadır. Televizyon kanallarına vereceğiniz yüz binliralar yerine internette bin liraya harika bir reklam çalışması düzenleyebilirsiniz. Bu reklam çalışması ile birlikte hem markanız hem de ürünleriniz bir çok insana ulaşacaktır. Daha çok para kazanmak istiyorsanız resmi bir internet sitesi yaptırabilirsiniz.

19 Kas
Tasarımcı 1 Yorum

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kategori: Web Tasarım

webtasarımÖncelikle iyi bir web tasarımı yapmak tamamen sizin hayal gücünüze ve web tasarımı yaparken kullandığınız programları kullanma yeteneğinize kalmış. Genellikle göze hoş gelen tasarımlar Flash veya Photoshop’ta kaliteli bir şekilde hazırlanmış bir dizaynın CSS’ye dökülmüş hali olabiliyor. Eğer tasarımı yapan kişi yetenekli ise web siteniz için iyi bir tasarımdan söz edebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken iyi bir web tasarımı yaptırırken ya da yaparken sitenizin renklerinin birbirine uyumlu olması, çok fazla sırıtmaması gerekmektedir. Ayrıca web sayfası tasarımı yaparken , oluşturulan menüleri, bannerları ve linkleri anlaşılabilir, web sayfası gezen kişinin gözünü yormayacak ve sayfayı terk etmemesini sağlayacak şekilde tasarlar iseniz, kullandığınız özgün içerik ile sitenize yüksek hit sağlayabilirsiniz. Tek düşünmeniz gereken ben nasıl bir web tasarımı istiyorum.

27 Eyl
Tasarımcı 0 Yorum

İçerik Kraldır

Kategori: Seo

Google çalışanlarının birinin sözü diye biliyoruz “İçerik Kraldır” sözünü. Gerçekten öyle. Nedeni içeriğin artması google’a ,internete bir fayda sağlıyor. Google’da ilk faydayı amaçlamış bir şirket. Fayda para kazandırıyor tabi ki. Buda faydalı olmanın getirisidir diye düşünüyoruz. İçeriğiniz ne kadar güncel yani gündemden olursa ve fazla olursa o kadar iyidir. Örneğin web tasarımı firmasıyız. Web tasarımla ilgili bir bölüm oluşturup burada kısa ipuçları verirsek,faydalı olursak ziyaretçiler de siteden çıkmayacaktır. Çiçekten bal almayı amaçlayan arılar gibidir ziyaretçiler.

İçerik oluşturmak için bazen arayıp bulamadığınız bir soruna bir süre sonra kendi bulduğunuz çözümü yazarak başlayabilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısının artması,ziyaretçileri tutan içeriklerinizin olması seo açısından yani google da hedeflerinizde yükselme açısından önemlidir.

Örneğin bir siteye 5bin lişi giriyorsa bu google’ında ilgisini çekecektir mutlaka.

25 Eyl
Tasarımcı 0 Yorum

Seo Ne Anlam İfade Eder?

Kategori: Web Tasarım

Seo kelimesi ingilizce kökenlidir. Aslında Türkiye’de AMO olarak bilinir. Fakat internet jargonuna girememiştir AMO. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir” Serach Engine Optimization “. Genel bilinen açıklama şudur: Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralara çıkmak. Ama doğrusu ise şudur: Arama motorlarında bulunabilirliği arttırıcı, bilinirlik sağlayıcı, hem iç hem dış optimizasyon yapılarak amaca ulaşmaktır.

İç optimizasyon web tasarım ve kodlama yapısı ile ilgilidir. Dış optimizasyon tavsiye link (backlink) alımı ile ilgilidir. İkisi birbirinden ayrı düşünülemez. Ayrı düşünülüp bir yerlere gelinse bile uzun soluklu bir büyüme olarak bakılmamalıdır.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası