Etiket: web tasarımcı

17 Kas
Tasarımcı 0 Yorum

Web Tasarımda Vurgulamalar

Kategori: Web Tasarım

stats

Web tasarımıyaparken dikkat etmemiz gereken bir noktada vurgulamalardır. Ziyaretçinin ilgisini çekmek için vurgulamalar yapmalıyız. Yani ziyaretçiyi site şablonundaki bazı öğelerle istenilen yere yönlendirmeliyiz. Ona kılavuz olmalıyız da denebilir.

Tasarım yapılırken nasıl vurgulama yapılır?

Flash Nesneler Vugulama Teknikleri

En önemli vurgu tekniği flash nesnelerdir. Kampanya,duyuru,ilan gibi önceliği olan işleri ziyaretçiye göstermek ve onların ilgisini çekmek için flash nesneler kullanmalıyız. Kulandığımız flash nesneler web tasarımı yaptığımız sayfanın bütünlüğünü bozmayacak şekilde olmalıdır. Bazen canlı renkler bazen soluk renkler fark edilmeyi sağlatabilir. Canlı renkler ben burdayım der ziyaretçiye. Yanıp sönmeler, renk değişimleri ziyaretçinin ilgisini ilk olarak o noktaya kaydırır.

İlgili ikonlar (icon) Kullanarak Vurgualama

istatistikler

İkon kullanımı gerçekten önemlidir. Yaptığınız tasarımda ikonlarla bazı başlıkları vurgulamanız ve sadeliği yakalamanız çok kolaydır. Örneğin “istatistikler için tıklayın…” yazdınız buraya ilgi çekmek için yandakidaki gibi bir ikon kullanmak oldukça yerinde olacaktır.

Ziyaretçiler uygun görselleri daha çok sever. Uzun açıklamalı bir yazı yerine görsel bir ikon tasarımda vurgu için iyi olacaktır.

Web Tasarımcılar İçin Yeni Bir Teknik Daha: Sesli Vurgu

Ziyaretçilerinizi bir insanın sesli olarak karşılaması son zamanlarda reklamcılık sektöründe de tercih ediliyor. Ziyaretçilere sesli olarak bilgi veren sunumlar tasarımda vurguyu arttırıyor.

Videolarla Vurgulama

Tasarım yaptığınız sayfa da video alanları ayırmalısınız. Bu alanlarda site konusuna uygun kısa ve hızlı videolar olursa ürüne odaklanma arttırılmış olur.

Bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak ziyaretçi çekebilirsiniz. Web tasarımda etkileme sanatı önemli bir konudur. Bu konuda farklı ve ilgi çekici fikirler giderek artmaktadır. Tasarımda vurgularla ziyaretçi çekme yollarını bulmak gerekir.

24 Haz
Tasarımcı 0 Yorum

Web Tasarımında Önemli Noktalar

Kategori: Web Tasarım
web tasarımı

web tasarımı püfleri

Web tasarımı sadece bir siteyi görsel olarak yapmak değildir. Artık yaptığınız siteleri tasarlarken google dostu halinde tasarlamanız gerekmektedir. Tarayıcılarda farklı görünmemesine neden olacak durumları css kodlayarak çözebilirsiniz. Yaptığınız site ile ilgili anahtar kelime seçimi ve tanımlamaları da tasarım olarak yapmanız gerekmektedir. Bir sitenin webmasterı iseniz yatığınız web tasarımı ile ilgili detayları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Web tasarımı yukarda da bahsettiğim gibi 3 e ayrılıyor. Tasarım,kodlama,sef. Sef ,arama motoru dostu tasarımlar yapmak gerekiyor günümüzde. Reklamcılık sektöründe en önemli olan görsellik ama arama motorlarında en önemli olan temiz ve anlaşılır bir kodlama. Kod kalabalığı yapıp google botlarını kaçırmamalıyız.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası