Etiket: site yöneticisi araçları

09 Ara
Tasarımcı 0 Yorum

Google Laboratuvar Özelliği

Kategori: Teknolojik Haberler

Site yöneticisi araçlarına yeni bir özellik daha eklendi. Google Laboratuvar aracı ile google botunun hangi sayfanızı nasıl taradığını ve sonuçlarını görmeniz mümkün. Tarama ile ilgili hataları görüp gerekli düzenlemeleri yapmanız artık daha kolay. Özellikle seo alanında çalışan webmasterlar için güzel bir özellik.

02 Ara
Tasarımcı 3 Yorum

Google Web Yöneticisi Araçları : Laboratuvar

Kategori: Teknolojik Haberler

Google site yönetici araçlarında bir yenilik daha yapmış. Laboratuvar özelliği sayesinde google botunun sitenizin sayfalarını nasıl taradığını görebiliyorsunuz. Varsa gereksiz kodları silip düzenlemeniz seo adına iyileştirmeler yapmanızda mümkün.

Ayrıca Kötü yazılım gösterme aracı da sitenizle ilgili virüslü bir durum olduğunda size bilgi veriyor. Hatayı düzelttiğinizde yine buradan görmeniz mümkün.

Google web yöneticisi araçlarından Laboratuvar aracının bir güzel yönü de tarama yaparken google botu sitenize uğruyor. Botun gelmesini de sağlamış oluyorsunuz.

googlelaboratuvar

google laboratuvar

11 Haz
Tasarımcı 0 Yorum

Google Webmasters Tools : Anahtar Kelimeler Özellği

Kategori: Seo

Google site yönetici araçları (webmasters tools) yeni arayüzüne kavuşmuştu. Daha önceki yazılarımda bunu incelemiştim. Şu an ise yeni eklenen bir özellik olan anahtar kelimelerden bahsetmek istiyorum. Bu özellik sayesinde sitemize hangi kelimeler aratılarak ulaşıldığını öğrenebiliyoruz.  Peki bu bizim nasıl işimize yaayabilir?

Anahtar kelimeler sitemize olan ilginin yönünü de belirlemektedir. Eğer ilgi yanlış yönde ise buna çözüm getirebiliriz. İlgi doğru yönde ise anahtar kelimelere uygun yeni içerikler ekleyerek arama sonuçlarında yükselebilir hit arttırımı sağlayabiliriz. Eğer bizim istediğimiz kelimde arama sıralaması olarak aşağılardaysak ona göre çalışma yapmamız gerekir. Bir nevi eksik yönlerimizi bu araç ile tamamlayacak ve tanımlayacağız.

gwtanahtar

site yöneticisi araçları

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası