Etiket: hosting seçimi

24 Ara
Tasarımcı 0 Yorum

Web hosting ve ziyaretçi ilişkisi

Kategori: Web Hosting

Bir web site alan adı aldıktan sonra yapacağımız ikinci önemli iş hosting satın almak olacaktır. Web hosting web sitelerimizin barındırıldığı alanlardır. Bunu şöyle de düşünebiliriz: Web dünyası bir arsa ve biz de burada yerimizi almak istiyoruz. Bunun için bir dönüm arsa kiralıyoruz ve çiftliğimizi kuruyoruz. Örnekten de anlaşılabileceği gibi web hosting işi kiralayarak yapılmaktadır. Firmalar harddisklerinden belli bir bölümü sizlere satmaktadırlar. Özellikleri ise ihtiyacınıza göre belirlenir.

hosting

hosting

Hosting ile ziyaretçinin ne tür bir ilgisi olabilir konusu dikkat çekicidir. Firmamız bir Türk firması ise ve hedeflediği kesim Türkiye ise bu durumda hosting hizmetini sunucularını (web tarlası) Türkiye de barındıran firmalardan almalıyız. Nedeni ise hedef kitlemiz sitemize ne kadar hızlı bağlanırsa ziyaretçi memnuniyeti açısından o kadar iyi olur. Hızlı açılan siteler sevilir ziyaretçi tatrafında.

Ayrıca sitemiz web tasarımı  flash olarak yapılmış olsun. Dolayısıyla boyutu artacaktır. Türkiye lokasyonlu bir firma ile çalıştığımızda açılış hızı gözle görülür bir şekilde artacaktır ve bu da ziyaretçiyi memnun edecektir. Ziyaretçileri bekletirseniz giderler sıkılıp. Hit olarak da zarar sağlamış oluruz.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası