Etiket: google arama sonuçlarını kişiselleştirme

15 May
Tasarımcı 0 Yorum

Google Arama Sonuçlarını Kişiselleştirmeye Yorum Özelliği Ekledi

Kategori: Genel

googleyorum

Google her geçen gün farklı denemelerle kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. Arama sonuçlarını kişiselleştirme çerçevesinde artık yorum da yazabiliyorsunuz arama sonuçlarına. bunu sadece gmail hesabınıza girdiğinizde yapabiliyorsunuz.

Bu ne kazandırabilir size?

Daha önce bu sitede ne aradığınızı not edebilir veya iyi kötü olarak yorumlayabilirsiniz. Örneğin web tasarım ile ilgili firmalara kendinize göre not dahi verebilrisniz.

09 May
Tasarımcı 0 Yorum

Google Arama Sonuçlarını Kişiselleştirme

Kategori: Seo, Teknolojik Haberler

Google kullanıcılarını memnun etmek için daha önceden uygulamaya aldığı arama sonuçlarını kişiselleştirme sistemini artık Türkiye’den yapılan aramalar için aktive etti. Peki arama sonuçlarını nasıl kişiselleştirebiliriz?
Öncelikle gmail hesabımızla giriş yapıyoruz. Daha sonra www.google.com.tr ye giriyoruz ve istediğimiz şekilde aramamızı yapıyoruz. Kısaca örnekleyelim:

google arama sonuçlarını kişiselleştirmegoogle arama sonuçlarını kişiselleştirme

Örneğin “web tasarım“ aramasını yaptık. Amacdizayn.com 9.sıradaydı. Hemen yanındaki (resimde 1 nolu yer) oklara tıkladık ve en üst sıraya aldık. Eğer istersek istemediğimiz bir sonuç içinde x butonuna basarak onu arama sonuçlarında en alta gönderiyoruz. İstediğimiz zaman Geri Yükle (resimde 3nolu yer) butonuna basarak eski yerine de alabiliyoruz.

sonucugeriyüklesonucugeriyükle

Kullanıcı memnuniyeti ve faydası için yapılmış bu sistemi optimizasyon açısından kullanabilir miyiz diye bir soru da aklımıza geliyor. Örneğin 100 kişi A sitesini B aramasında üst sıraya alıyor. Demek ki bu site yararlı diye düşünülüp sıralamada yükselmesi muhtemel. Tabi ki bu benim görüşüm. Arama sonuçlarına etkisi olup olmadığı konusunda net bir açıklama yok. Ama ihtimali var :) Seo açısından bu ipucunu aklınızda bulundurun.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası