Etiket: google araçları

16 Haz
Tasarımcı 0 Yorum

Google Analytics Karşılaştırma Özelliği

Kategori: Genel

Google ın ölçme ve değerlendirme aracı Analytics de farklı özellikler mevcut. Bunlardan biri nasıl gidişatımız olduğunu görebilme ve değerlendirebilme şansıdır. Gösterge tablosunda grafik olarak ziyaretçi sayılarını görebiliriz. Örneğin 1 aylık zaman zarfını seçtik tabloda.  Daha sonra şekildeki gibi geçmişle karşılaştır diyelim.

karşılaştırburada aralıkları kendimiz belirleyebiliyoruz. Ve geçmiş ay ile şuanki ayda aynı günlerde ziyaretçi sayımızın değişimini yüzde ve çizgisel grafik olarak görebiliyoruz.

karsilastirmaBu verilere göre iyi bir değerlendirme yapıp eksiklerimizi giderebiliriz. Ücretsiz araçları iyi kullanabilirsek çok fayda elde edebiliriz.

13 Şub
Tasarımcı 5 Yorum

Google Insights ile Anahtar Kelime Belirleme ve Karşılaştırma

Kategori: Seo

Sitelerimizi belli kelimelerde üst sıralara çıkarmak için çabalarız. Sadece bir kelimeye odaklanırız. Aslında ziyaretçiler sadece o kelimeyi arayarak sizi bulmazlar. Farklı kelimeler, yakın kelimelerde ararlar. Optimizasyonda bu konuya da önem vermeliyiz.Anahtar kelime belirleme ve karşılaştırma tekniklerine bir göz atalım.

Bunu nasıl yapacağız?

Bu soruya google insights çok güzel yanıt veriyor. Google ın bu hizmetini kullanarak hedef kelimemize yakın kelimeleri saptayıp bunlarda da çalışma yapmalıyız.Hitimizi arttırmak için de güzel bir yöntemdir.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası