Etiket: flash

19 Kas
Tasarımcı 1 Yorum

İyi Bir Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kategori: Web Tasarım

webtasarımÖncelikle iyi bir web tasarımı yapmak tamamen sizin hayal gücünüze ve web tasarımı yaparken kullandığınız programları kullanma yeteneğinize kalmış. Genellikle göze hoş gelen tasarımlar Flash veya Photoshop’ta kaliteli bir şekilde hazırlanmış bir dizaynın CSS’ye dökülmüş hali olabiliyor. Eğer tasarımı yapan kişi yetenekli ise web siteniz için iyi bir tasarımdan söz edebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken iyi bir web tasarımı yaptırırken ya da yaparken sitenizin renklerinin birbirine uyumlu olması, çok fazla sırıtmaması gerekmektedir. Ayrıca web sayfası tasarımı yaparken , oluşturulan menüleri, bannerları ve linkleri anlaşılabilir, web sayfası gezen kişinin gözünü yormayacak ve sayfayı terk etmemesini sağlayacak şekilde tasarlar iseniz, kullandığınız özgün içerik ile sitenize yüksek hit sağlayabilirsiniz. Tek düşünmeniz gereken ben nasıl bir web tasarımı istiyorum.

26 Ağu
Tasarımcı 0 Yorum

Flash Web Tasarım

Kategori: Flash Tasarım

flashWeb tasarım dünyasında Flash sitelerin yeri farklı. Tasarım süreci bir hayli uğraştırıcı olan flash web siteleri ziyaretçi gözünde etkileyici görünürler. Ziyaretçiyi etkilemek, ilgisini çekmek için flash web tasarımı yaptırmak veya yapmak doğru bir tercihtir. Yüklenme süresinin uzun olması dezavantaj olarak görülür. Fakat sitenize giren ve beklemeyi göze almış biri için uzun değildir. Flash sitemiz içindeki grafikleri iyi bir şekilde optimize edersek yüklenme süresi (preloading time) o kadar kısalacaktır. Günümüzde bağlantı hızlarnın da iyileştiğini düşünürsek ortalama bir flash site 500-600kb civarı olabilir.

Ürün tanıtımı ön planda olan firmalar flash kullanımı ile müşterilerini etkileyebilir , satışlarını arttırabilirler.
Önceleri flash siteler arama motorları için pek uygun değildi. Şimdi ise google bunu aşmış durumda. Eğer ziyaretçilerimizin çoğu google dan geliyorsa bu iyi haber demek. Artık flash içerisinde yazdığınız textler google botları tarafından rahatlıkla okunabiliyor.

Interaktif alanda da flash kullanımı çok fazla. Firma tanıtımı veya ürün katalogları flashta tasarlanarak interaktif cd haline getirilebiliyor.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası