Etiket: arama motoru optimizasyonu

25 Eyl
Tasarımcı 0 Yorum

Seo Ne Anlam İfade Eder?

Kategori: Web Tasarım

Seo kelimesi ingilizce kökenlidir. Aslında Türkiye’de AMO olarak bilinir. Fakat internet jargonuna girememiştir AMO. Arama motoru optimizasyonu anlamına gelir” Serach Engine Optimization “. Genel bilinen açıklama şudur: Google’da hedeflenen kelimelerde üst sıralara çıkmak. Ama doğrusu ise şudur: Arama motorlarında bulunabilirliği arttırıcı, bilinirlik sağlayıcı, hem iç hem dış optimizasyon yapılarak amaca ulaşmaktır.

İç optimizasyon web tasarım ve kodlama yapısı ile ilgilidir. Dış optimizasyon tavsiye link (backlink) alımı ile ilgilidir. İkisi birbirinden ayrı düşünülemez. Ayrı düşünülüp bir yerlere gelinse bile uzun soluklu bir büyüme olarak bakılmamalıdır.

22 Haz
Tasarımcı 5 Yorum

Doğal backlink nasıl alınır?

Kategori: Seo
backlink

backlink

Arama motoru optimizasyon (seo) işlemlerinin ana kaynağı backlinkler. Ama bunlar google ın istemediği bir şekilde ücretli yollarla alınıyor genelde. ama doğal ve uzun süreli backlinkler google için daha önemlidir.

Peki bunu nasıl yapabiliriz?

WordPress kullanıyor ve programlama konusuna hakimseniz güzel bir wordpress tema yaparsınız ve bunu ücretsiz dağıtırsınız. 100 kişiden 50si linkinizi silse diğer 50si size doğal backlink olur. Yani siz ücretisz faydalı dağıtımlar yaparsanız faydasını görürsünüz.

Benzeri şekilde scriptler yaparak da bunu yapabilirsiniz. Ayrıca günlüğünüz varsa kalitenizi arttırıp diğer sitelerin tavsiye bölümlerinde yer alabilirsiniz. Google kendinizden daha iyi olan bir siteye link vermenize olumlu bakar. bu sizi alçaltmaz.

İnsanların en hayırlısı faydlı olanlardır.

01 Nis
Tasarımcı 0 Yorum

Seo İpuçları : Kelime ve kelime grupları

Kategori: Seo

seo

Optimizasyon çalışması yapma işlemi olarak bilinen seo günümüzde çok popüler bir yerde. Reklam için artık sanal alemin etkisi de belli. Bu noktada kelime bazlı yapılan çalışmalarda dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı anlatayım:

Örneğin web tasarım kelimesi üzerinde çalışıyoruz ve bu noktada link alıyoruz veya kendi sitelerimiz ile bunu yapıyoruz. Uzun bir süre ve kısa zamanda bu kelime üzerinde çalışmanın dezavantajlı yönleri var. Bunlardan birincisi web tasarım kelimesinde filtreye takılmak. İkincisi bir süre google dan banlanmamız.

Bu tip durumlara düşmemek için backlink çalışmanızı kelime gruplarında da yapmalısınız. Örneğin web tasarım hizmeti – web tasarım hizmetleri – web tasarım araçları gibi kelime grupları seçilebilir. Bu çalışma bizim ana kelimemize de direk olmasa da dolaylı olarak yansır. Tehlikeli durumlara da düşmememizi sağlar.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası