Etiket: anahtar kelime seçimi

07 Eki
Tasarımcı 1 Yorum

“DESCRIPTION” ve “KEYWORD” Etiketlerinde Bilinmesi Gerekenler

Kategori: Seo

Description etiketi açıklama anlamına gelmektedir. Sayfa hakkında bilgi veren bir etikettir. Her sayfada farklı ve o sayfayı açıklayıcı olması iyi bir tercih olur. Seo açısından her ne kadar anahtar kelimelerle doldurulsa da doğru olanın birkaç cümle ile açıklanmasıdır.

Keyword etiketi anahtar kelime anlamına gelmektedir. Anahtar kelimeleri içeriğimizde geçirmemeiz seo açısından olumlu olacaktır. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi çok aranan kelimeleri seçip hit getireceğini düşünerek seçim yapmamalıyız. Az ve öz anahtar kelime seçimi yeterli olabilir. Tahmini 10 kelimeyi geçmemenizi öneriyoruz. Google eskisi gibi anahtar kelimelere dikkat etmiyor. Daha çok sizin onu kandırmaya çalışıp çalışmadığınızı çözümlemede kullandığını düşünüyoruz.

26 Eyl
Tasarımcı 0 Yorum

Hedef Kelime Seçimi

Kategori: Seo

Anahtar kelimeler sitemizin amacını ,içeriğini belli eden küçük ipuçlarıdır. Kesinlikle google bu kelimelere dikkat eder. Eğer seçim yaparken içeriğinizle ilgisi olmayan ama çok arandığını düşündüğünüz kelimeler yazarsanız siteniz bir süre sonra içerik-kelime uyumsuzluğundan spam yapan bir siteye dönüşür. Az ve öz anahtar kelime (anahtar kelime) seçimi yerinde bir tercih olacaktır. Ayrıca önemli bir noktada ana kelimenin türevlerini de düşünmelisiniz. Örneğin ilk aşamada ” gömlek ” kelimesine odaklanmak yerine “erkek gömlek” kelimesi ile başlayabilirsiniz.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası