Etiket: adwords eğitimi

29 Haz
Tasarımcı 1 Yorum

Arama Terimleri Raporu

Kategori: Google Adwords

Google Adwords kullanmaya yeni başladıysanız arama terimleri raporunu kullanarak kelime seçimi ile ilgili ipuçları elde edebilirsiniz. Adwords derslerimizi klasik olarak değil size fark katacak dersleri anlatarak yapacağız. Adwords kullanmaya başlayan birçok yeni müşteri arama terimlerini görüntülemenin ne kadar önemli olduğunu bilmiyor. Anahtar kelime tercihi yaparken ziyaretçileri anlamanın en iyi yoludur.

Adwords arama terimlerini kullanmak için reklam vereceğiniz sektörle ilgili geniş eşleşmeli birkaç hedef kök kelime ekleyin. Örneğin “fiber internet” kelimesini seçelim. Geniş eşleşmeli aramalarda farklı şekillerde insanlar reklamınızı görüp gireceklerdir. Arama terimleri raporuna baktığınızda turkcell fiber internet, ttnet fiber adsl gibi aramalardan reklamınıza tıklandığını da göreceksiniz. Eğer Superonline fiber pazarlıyorsanız bu marka dışındaki aramalardan gelenleri görüp negatif anahtar kelime olarak ekleyebilir alakasız aramaları da engellemiş olursunuz.

Püf Nokta: Yukarıdaki örnekte farklı bir düşünme şekli de vardır: Rakip firmalara başvurmak isteyen müşterileri kendinize de çekebilirsiniz. 🙂 Ama burda amacımız örneklemek olduğu için taktiksel analiz kısmına derinlemesine girmeden değinmek istedim.

Örnek üzerinden devam edelim. Fiber internet başvuru kelime grubuna çok fazla ziyaretçi geldiğini görürseniz bu durumda bu kelime grubunu tam eşleşmeli olarak eklemenizi öneririz. Arama terimlerinin faydasını böylece kullanmaya başlamış olacaksınız.

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası