11 May
Tasarımcı 0 Yorum7.333 kez okundu

Web tasarım nasıl yapılır ?

Kategori: Web Tasarım

İnternet siteleri webin programlama dilleriyle yapılabilmektedir. Bilgisayar normal insanların günlük hayatta konuşmaları yani dili Türkçe İngilizce İspanyolca vs nasıl bir birleri arasında haberleşip anlaşabiliyorlarsa da internet sitelerinde programlama dillerindeki bazı komutlarla birbirleri arasında haberleşirler. Daha açık bir hali ile Web tasarım nasıl yapılır: HTML,CSS,PHP,ASP gibi programlama dilleriyle yapılırlar.

Web sitesi nasıl yapılır ? Gibi genel sorularla da karşılaşabiliyoruz yukarıdada anlattığımız gibi HTML,CSS,PHP,ASP gibi dillerle yapılırlar. Ayrıca internette web sitesi nasıl yapılır resimli anlatım ı veya bir çok web sitesi nasıl yapılır video şekli anlatanlara da karşılaşabilirsiniz. Veya hiç ben kod yapamam derseniz hazır blog sitesi açarsınız blogcu.com,blogger.com,blog.com,wordpress.com gibi siteler ücretsiz blog sitesi hizmeti verirler.  Birde internette bunlar 🙂  bedava web sitesi nasıl yapılır sorularınada bir cevaptır.  Bazıları yine web sitesi tasarımı nasıl yapılır konusunu gözlerinde büyütürler. Tabiki de önemli bir konudur ama artık teknoloji geliştikçe WordPress ,Jjoomla gibi sistemlerle (CMS) sorunlar kolay aşılır hale gelmiştir.  Yine de aklınızda soru kalırsa web sitesi nasıl yapılır video lu anlatımları internette bulup işlerinize yarayanları izleyebilirsiniz.

Bu işte birde ilk web sitesi şablonu oluşturularak işlere başlanır.  Şablon iskelet de diyebiliriz. Şablonda oluşturmada henüz yeniyseniz googleden web tasarım dersleri video aramasını yaparakda ilgili sitelerden bilgiler alabilir web site tasarım dersleri nden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası