28 Kas
Tasarımcı 2 Yorum54.085 kez okundu

Twitter Takipçilerini Arttırma Yolları

Kategori: SEO

Sosyal medya araçlarından birisi de Twitter. Twitter hesabı olmayanların sayısı artık azalıyor. İnsanlar sosyal ağlarla daha fazla paykaşımcı olmaya başladı. Twitter da paylaşmanın bir başka adı.
Twitter sayfanız takipçiniz olmadıkça çok da önemli değildir. Etkileşim olmadıkça sadece yazarsınız. Bu yazımda Twitter takipçi sayınızı nasıl arttırabileceğinizden bahsedeceğim. Özellikle seo danışmanları için de önemli bir konu olduğunun altını çiziyorum.

1- Twitter sayfanızda daima aktif bir grafik çizin. Her gün düzenli tweetlemeler yapın. Ayrıca insanların en çok online oldukları zamanlarda yazmaya özen gösterin. Çalışan insanların çoğu akşam daha çok online olur. Kimisi de cepten her zaman takip eder. Öğleyin yemek araları birkaç tweet için tam zamanıdır.

2- Blogunuza twitter butonlarından ekleyin ve bu buton yazı başlıklarının hemen yanında olsun.Yazınızın kaç defa Twitterda paylaşıldığını da gösterin. Kullandığınız twitter butonu bilindik butonlar olsun bu güvenilirliğini arttırır. Bu butonlar ziyaretçilerinizi yazınızı paylaşması için teşvik eder.
wordpress twitter butonu

3- Daha fazla takipçi çekmek için sitenizin görülen uygun bir yerine “Beni Takip Et” bannerı ekleyin.İletişim sayfanıza da twitter adresinize bağlantı veren bir ikon olsun. İnsanlar iletişim sayfasından sizinle iletişim kurmaya çalışırlar. Twitter mail atmaktan çok daha hızlı gelebilir bazen.

4- Mail imzanıza Twitter sayfanızın linki olsun mutlaka. Takipçileriniz mail attığınız kişilerde olabilir. Neden olmasın…. Ayrıca Facebook profil sayfanızda da bir bağlantı olsun.

5- İş sahibi olanlar Twitter sayfasını kartvizitlerine yazabilir. Takipçi arttırmak için hem güzel bir yol hem de kartvizit 2.0 tekniği diyebiliriz. 🙂

6- Twitter etiketlerini(hashtags) kullanın. Etiket sistemi biraz farklı.#bilişimödülleri şeklinde kelimenizi yazarsanız bu tip bir aramada ön planda çıkarsınız. Tabiki bu kelime başka kullanıcılarda da geçtikçe aşağılara doğru inersiniz. Ama bu kelimede yazdığınız tweet popüler olursa top tweet olarak hep yukarılarda yüzmeye devam eder. Böylece aramalardan bulunup izlenmeye alınabilirsiniz.

7- #FollowFriday yaptırın. Takipçilerinizin #FollowFriday etiketini kullanarak sizi kendi takipçilerine önermelerini sağlayın. Twitter her Cuma bu önermeleri dikkate alır ve sayfanızda size sunar. Tweetlerken #FollowFriday çok sevdiklerim @arkadasim1 @arkadasim2 şeklinde gönderebilirsiniz.

8- İnsanların ilgisini çekmeyi başarın. Tartışmak, görüş bildirmek, işinize yarayabilecek mesajları sormak ve sorulara cevap vermek ilgi çekme yöntemlerinden en önemlileridir. Soru sorduğunuz kişiler ya da cevap verdiğiniz kişiler sizi merak eder ve takip etmek isteyebilir.Ayrıca retweet yapın. Retweet yaptıklarınız da takipçiniz olabilir.

9- Profilinizi,resminizi ve arka planınızı zaman zaman güncelleyin.Profil bilgileriniz doğru olsun. İlk izlenim önemli olduğu için arka plan seçiminizde iyi olmalı. İlk intibahı iyi bırakırsanız takip edilebilirsiniz de.

10- Twitter yeni e-arkadaşlar, fikir alışverişinde bulunması ve tartışmalara katılmak için harika bir yerdir. Eğer sadece sizin takipçileri artırmak değil aynı zamanda takip ettiklerinizi de arttırarak sosyalleşmelisiniz. Katkısını daha sonra fark edeceksiniz.

11- Kaliteli içerik ve mesajları takipçileri ile paylaşmanız popüler olabilmeniz için son derece önemlidir. Görüşlerinizi, haberleri, trendleri, alıntı yazıları, bağlantıları ve faydalı bulduklarınızı paylaşarak, sizin takipçilerinizi artırabilir ve etkili bir kullanıcı olduğunuzu gösterir.

12- Twittercılar bazen yazılarını 140 karakter altında yazarak orjinal tweet sahibinin profil adı görünmesi için şans verirler. Böylece takipçiler artabilir.

13- Hesaıbınızı Twitter dizinlerine ekleyin ve başka takipçilere de ulaşmak için fırsat verin. http://wefollow.com/ örneğin bu adrese kaydolun.

14- Sosyal ağlarda yarışmalar düzenleyin ve takipçilerinizi arttırmaya çalışın. Bu yolla yayılmak için güzel fikirler var tabi ki. Ama bunları sizin bulmanızı istiyoruz. 🙂

15- Facebook ve Linkedin gibi sosyal ağlara bazı uygulamalarla Twitter hesabınızı bağlayın ve tweetleriniz bu uygulamalar aracılığıyla oralarda da yayınlansın.

16- Bloglara yorum yaparken link olarak Twitter adresinizi yazın. Emin olun birileri merak edip bakacak ve ilgi çekici bulursa ekleyecektir takip ettiklerine.Following.

17-  Sizi ReTweet yapanlara bir teşekkür edin. Böylece size destekleri sürecektir.

18- Spam yapmayın. Eğer takipçilerinizi spam yaparak rahatsız etmeye başlarsınız onlarda unfollow yaparak sizi izlemekten vazgeçerler.  Sadece takipçi yapmak için bir takım rollere girmeyin dürüstlüğünüzü koruyun.

19- Liste oluşturun. Önemli makaleleri,bu nasıl yapılır gibi kendi hazırladığınız dersleri bu listeye dahil edin. Faydasını göreceksiniz.

20- http://twitterfeed.com/ kullanarak otomatik tweetler yayınlamayı başarabilirsiniz. Böylece sık sık tweetleyen biri olur çıkarsınız. Takipçilerinizi arttırabilir bu aktiflik.

Özetle toplam 20 maddeden bahsettim. Bu maddeleri uygulayarak takipçi (fllower) sayınızı arttıracağınıza eminim. Denemek lazım. Özellikle farklı yolları da denerken bulacaksınız.

Seo danışmanları için de sosyal ağların önemi elbette çok büyük. Seo danışmanlığı yapanlar için de önemli bir şey bu. Sadece twitterda link paylaşmak marifet değil. Güncellemelerde etkisini görürsünüz sadece. Ama asıl önemli olan takipçilerinizi artırarak hit kazanmak ve marka olmaktır. Sosyal medya ile seo yapmak kesinlikle çok farklıdır.

Sitenizde kullanabileceğiniz Twitter İkonları

"Twitter Takipçilerini Arttırma Yolları" yazısı için 2 yorumyapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası