12 Ara
Tasarımcı 1 Yorum9.749 kez okundu

Joomla Beyaz Sayfa Sorunu

Kategori: Joomla
joomla

joomla beyaz sayfa hatası

Son zamanlarda sıkça karşılaşın sorunlardan biri Joomla beyaz sayfa hatası (joomla white page error) oldu. Joomla 1.0.x sürümlerinden desteğini çektikten sonra bu beyaz sayfa hatası çıkmaya başladı. Forum ve sitelerde bu hatayı çözemediklerini gördük. Hatayı çözmek için nedenine bakmak gerekiyor.

Joomla sitem açılmıyor hatasını nasıl öğrenebilirim?

Bu soru Joomla kullanıcıları tarafından çokca sorulmakta. Öncelikle Joomla adminiastrator (yönetici) bölümünde genel yapılandırmadan sunucu sekmesine gelelim ve buradaki hata kipini açalım. Daha sonra sitemize giriş yapmaya çalışalım. Giriş yaptığımızda doğal olarak yine beyaz joomla anasayfası gelecek karşımıza. Ftp alanımıza bağlanalım ve buradaki error_logs dosyasını bilgisayarımıza indirelim. En son satırda en son çıkan hatanın nedeni ve hangi satırda olduğu çıkacaktır.

Son zamanlarda görülen Joomla beyaz sayfa hatalarının artio joom sef bileşeninden kaynaklandığını gördük. Panelinizden sef mambotunu kapatın. Ve artio joom sef bileşenini kaldırın. Daha sonra güncel sürümünü kurup sitenizi tekrar stabil hale getirebilirsiniz. Biz bu hatanın joomla 1.0.15 sürümlerinde olduğunu gördük.Daha eski sürümlerde de karşılaşabilirsiniz.  Sef bileşenin cache ile ilgili bir sorunu neden olmakta hataya.

Joomla 1.0.x sürümlerinden desteğini çektiği için göç bileşeni yardımı ile joomla 1.5.x sürümlerine geçiş yapmalıyız. bunu da dipnot olarak belirtiyoruz.
Beyaz sayfa çıkma sorununu üzerine joomla dosyalarını yükleyerek çözebileceğinizi düşünmeyin. Virüs bulaşma durumunda bunu yapın sadece. Joomla sitelere iframe virisü bulaşabiliyor ve bu genelde index.php ve tema dosyalarında oluyor.

Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı yorum yazarak belirtebilirsiniz.

"Joomla Beyaz Sayfa Sorunu" yazısı için 1 yorumyapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası