23 Mar
Tasarımcı 0 Yorum3.161 kez okundu

Hummingbird Türkiye için uygun mu?

Kategori: SEO

Google Hummingbird güncellemesinden sonra soru modeli ön plana çıktı. Özellikle ingilizcede kullanılan soru modeli bu güncelleme ile resmiyet kazandı. Google bu güncellemede insanların soru sorfuklarında ve devamında hızlı cevap verme modelini uygulamaya geçirmişti. Yabancılar için bu model ve bu tekniğe göre SEO taktikleri geliştirmek gerçekten mantıklıydı. Fakat Türkiye’de soru cevap modeli maalesef uygulaması zor.

serp-1-megamenu-yapimiBu arama ile ilgili gördüğünüz gibi birçok öneri var. How modeli yabancılarda çok efektif bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’ye bakalım:

serp-2-megamenu-yapimiDaha kişisel soru cümlelerine indirdiğimizde malesef buna cevap gelmiyor Google’dan. Google Türkçe’de cevabını bulamadığımız konular için ingilizce dilindeki sonuçları da çıkartıyor. Bu durumda yabancılar SEO tarafında ve içerik tarafında çok daha iyi çalışıyorlar diyebiliriz.

Bu örneklerden çıkaracağınız SEO ipucu ise şu: Özgün içerikleri genel olarak herkesin arattığı konular arasından seçiyorsunuz. Doğal olarak internete katkınız ve bu yazıdan alacağınız SEO puanı fazla olmayacak. Fakat az aranıp sonuç bulunamayan konularda yazdığınız içeriklerden çok daha fazla SEO puanı alacaksınız.

Özetle google Hummingbird güncellemesi henüz bizim için uygulanabilir değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası