30 Haz
Tasarımcı 0 Yorum5.203 kez okundu

Google’da İnovasyon Zamanı

Kategori: Teknolojik Haberler

Dün fark edilen bir değişiklikten bahsetmek istiyorum. Google anasayfa ve arama sayfasında çok tatlı dokunuşlar yaparak değişime gitmiş durumda.

Yukarda gördüğünüz gibi anasayfa daha minimal bir hale getirilmiş ve yapılan küçültme açıkcası bana daha kibar bir insanla tanışıyormuş gibi geldi. 🙂

Anasayfada Google logosu ve arama alanının aşağıya doğru indirilmesi ise doğru bir değişiklik değil. Daha yukarda olması gerekirdi diye düşünüyorum.

Arama sayfasında ise daha büyük bir değişim yapılmış. Sol kısımdaki arama kategorilerine birer ikon konulmuş.

Önceden arama sonuçlarında site adresi açıklama (meta description) alanının altındayken şimdi ise başlığın hemen altında listeleniyor.

Sol kısımdaki detaylı arama kriterleri kırmızı başlık rengi ve gri tonları kullanılarak aramalarda o kısımların daha fazla kullanılması için fark edilebilir bir hale dönüştürülmesi hedeflenmiş.

Türkçe dilde arama yaptıktan sonra Google.com in English linkine tıkladığınızda aramanız anında Google.com da ingilizce olarak yapılıyor. Bu da yabancı dilde arama yapmaya karar verdiğimizde hızlı bir geçiş sağlamış oluyor.

Son olarak yukarıdaki arama kutucuğu arka planı gri tonda yapılarak alt bölümden ayrıldığı vurgulanmış.  Ara yazısı yerine de büyüteç ikonu konularak değiştirilmiş.

Google yaparsa iyisini yapar demekten başka bir yol gözükmüyor. 🙂 Çünkü bu değişiklikler kullanıcı verileri göz önüne alınarak ciddi çalışmalar sonucu yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası