18 Şub
Tasarımcı 0 Yorum5.320 kez okundu

Google Adwords hizmetini denediniz mi?

Kategori: Google Adwords

E ticaret sitesi açtınız ve Google’a reklam vermeyi planlıyorsanız Google Adwords hizmetini kullanabilirsiniz.

Google Adwords nedir?

Google Adwords sizin Google arama motorunda arama yapıldığında reklam vererek satışlarınızı arttırmaya yarayan bir reklam platformudur.

Aklınıza şu soru gelebilir: “İnsanlar birşey ararken neden benim reklamıma tıklasınlar?“. Türkiye’de insanlar internette arama yaparken büyük oranda Google.com.tr yi kullanmaktalar. Aradıkları bir ürün ise ilk olarak arama sonuç sayfasında (SERP) ilk 3 sonuca tıklamaktalar. Eğer siz reklamınızın Google’da üst sıralarda gözükmesini sağlarsanız satışlarınız da tıklanma oranına (TO) bağlı olarak artış gösterecektir. Google Adwords ile internet üzerinden yeni müşteriler kazanabileceğiniz gibi marka bilincini oluşturarak devamlı müşteriler de sağlayabileceksiniz. Peki nasıl?

Google Adwords ile yeniden pazarlama özelliği nasıl kullanılır?

Google Adwords yukarda da bahsettiğimiz gibi size sadık müşteriler de kazandırabilir. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve paralelinde satışlarınızı arttırmak için Adwords Yeniden Pazarlama (Remarketing) özelliğini kullanabilirsiniz. Yeniden pazarlama özelliği ile reklamlarınızı bir kere gören kullanıcılara belirli bir sayıya ulaştıktan sonra istediğiniz zaman tekrar gösterebilirsiniz. Çeşitli sitelere giren kullanıcıların çerez dosyaları sayesinde bu işlemi yapabilmektesiniz. Böylece hangi siteye girerlerse girsinler sizin reklamınız sizin markanız çıkacaktır karşılarına. Bu durumda markanın güvenilirliğini ve bilinirliğini arttıracaktır. Kaynak: Google Adwords Danışmanlığı

Adwords kullanmayı çok basit bir iş olarak görürseniz ve danışmanlık hizmeti almadan kullanmaya çalışırsınız muhtemelen 1000 lerce liranız boşa gidecektir. Adwords danışmanlarının farklı sektörlerde bilgileri sizden daha fazla olduğu için sizden şu konularda daha bilgili olacaklardır:

 1. Reklam metini oluşturma
 2. Reklam zaman planlaması
 3. Eşleşme türlerini kullanma
 4. Doğru ağları hedefleme
 5. Yönetilen yerleşimler
 6. Yer uzantılarını planlama
 7. Görsel reklam oluşturma

Profesyonel olarak danışmanlık hizmeti alırken Google Adwords yardım merkezini ziyaret ederek öğrenmeye de devam ederseniz daha karlı çıkarsınız. İşin püf noktalarını öğrendikten sonra danışmanlık hizmetini almayı bırakabilirsiniz.

Adwords bizim için avantajlı değil.

Eğer Google Adwords için harcadığınız bütçe kazanç durumunuzla karşılaştırdığınızda çok fazla fayda sağlamıyorsa SEO’ya yönlemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

 • RSS

  Yazıları ve yorumları takip edin.

 • Friendfeed

  Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Blog - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Blog'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası