08 Haz
Tasarımcı 7 Yorum9.866 kez okundu

Google Adwords Hesabım neden askıya alındı?

Kategori: Reklam

Google AdWords hesabınız, bu veya ilgili bir hesaptaki fatura bilgileriniz doğrulanamadığı için askıya alınmıştır” Adwords hesaplarınızda bu uyarıyı sıkça görüyorsanız ve nedenini bulamıyorsanız doğru adrestesiniz. Yeni açtığınız Google Adwords hesabınızın birden askıya alınması tesadüf değil. Uyarı mesajında yazdığı gibi sorun fatura adresinden de kaynaklanmıyor. Nedeni ve çözümleri hakkında bütün detayları açıklıyorum.

“Google AdWords hesabınız, bu veya ilgili bir hesaptaki fatura bilgileriniz doğrulanamadığı için askıya alınmıştır” bu uyarıyı gördükten sonra size gelen mailde de Adwords politikalarını okumanız öneriliyor. Siz de fatura adresim doğru, kredi kartımda sorun yok bu nasıl olur diye başlıyorsunuz tekrar hesap açmaya. İşte yanlışa giden bir yola tekrar giriyorsunuz.

Hesabınız neden askıya alındı?

Google Adwords politikalarını okuduğunuzda size bir firmanın bir alanda sadece bir web sitesinin reklam verebileceği yazıyor. Fakat bunu okumuyorsunuz. Bu nedenle aynı sektörde birden çok site açıp daha fazla kazanmak için bu işin peşine düşüyorsunuz. İşte yaptığınız hata bu. En önemli hata bu. Bu uyarıyı görmenizi birincil nedeni bahsettiğim gibi aynı alanda birden fazla site açmanız.

Google Adwords politikaları şunu söylüyor size: Bir firmanın bir alanda tek sitesi olabilir. Birden fazla olamaz. Siz de aynı alanda aynı fatura bilgileri ile yeni siteler açarsanız hemen sizi yakalar. Bu çok basit.

Fatura adresim farklı olmasına rağmen hesabım yine askıya alındı.

Fatura adresinizi farklı yazıp askıya alınmış hesabınızda kullandığınız siteyi yeni bir hesapta açmaya çalışırsanız yine banlanırsınız. Google aptal değil.Ve bunu farketmesi çok basit.

İkinci bir yakalanma nedeniniz fatura adresinizi değiştirip , sitenizin alan adını değiştirip tekrar hesap açmanızdır. Google Adwords hesap uzmanları sitenin tasarımı birebir aynı cezalı bir hesaba aitse o hesabı da askıya alır. Siz zeki olduğunuzu sanmayın. Askıya alınan site tasarımını hiç değiştirmeden yeni domaine yüklerseniz o hesapta kopya tasarımdan olayı aynı firmaya aittir şüphesinden dolayı anında askıya alınır.

Çok fazla kupon ve aynı fatura adresi.

Aynı sektörde aynı fatura bilgileri ile farklı sitelerle reklam açmaya devam ederseniz. Bir süre sonra yaptığınız işlemler incelemeye girer ve hesabınız hemen olmasa da bir süre sonra askıya alınır.

Gördüğünüz gibi Adwords politikalarını okuduğunuzda aslında neden banlandığınızı bulabiliyorsunuz. Fakat okumak yerine Google da arattığınızda malesef cevabını bulamıyordunuz. Çünkü şu ana kadar bunun nedenini ilk defa Amacdizayn.com tarafından yazılmış bu yazıda okudunuz. Google Adwords forumlarında dahi bunun nedenini açıklayan biri yok. Çünkü sizin Google Adwords’u nasıl kandırmaya çalıştığınızdan tam olarak emin değiller. Ve kimse politikaları okumuyor.

Google Adwords hesap askıya alınmasının çözümü

Hesap askıya alınmasın probleminin bir çözümü reklam ajansları ya da Google Adwords iş ortaklarıyla çalışmanızdır. Bu firmaların fatura adresleri ve kimlikleri güvenilir olduğu için bu sorunu yaşamaz ve birden fazla farklı tasarımda site açabilirsiniz. Müşteri Merkezi hesabı olduğu için aynı sektörde birden fazla müşteri olmasına Google tarafından doğal bakılır.

Şunu unutmayın banlanmış bir sitenizle bu firmalarda hesap açtırmaya kalkışmayın. alan adı fişlendiyse aynı durum iş ortaklarında da olacaktır. Google Adwords iş ortağı olmaları bir torpil sağlamaz. Google’da Türk mantığıyla torpil işlemez.

Hatanızı tespit edin ve tekrar yapmayın.

Bireysel Google Adwords danışmanlığı almak isterseniz info@amacdizayn.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

"Google Adwords Hesabım neden askıya alındı?" yazısı için 7 yorumyapılmış.

 1. Ufuk Karaca dedi:

  Milletimiz Google’yi basit ve kolayca kandırılacak bir internet sitesi olarak görmekten vazgeçmediği sürece “Google Adwords Hesabım neden askıya alındı?”, “Adsenseden niye ban yedim” soruları her daim olacaktır.

 2. Ufuk Karaca dedi:

  Vay be demek artık sizli, bizli olduk…

 3. Yasinoğlu Nakliyat dedi:

  aynen katiliyorum insanlarımız bir yolunu bulup adwordsu hile ile yapıyor ve sonra neden böyle oldu diyorlar

 4. ilhami dedi:

  film stem var bunu askıya alında daha 1 ay olmadı kuralı neden askıya alınmıstır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

 • RSS

  Yazıları ve yorumları takip edin.

 • Friendfeed

  Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası