Web Tasarım Nedir?

11/05/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler
 

Web tasarım yaptırmak isteyenler için web tasarımın ne olduğuna dair aklında soruları olanlar için kısa bir bilgi küpü vereceğiz sizlere.

Aslında bu konuyu sizlere şu şekilde açıklayabiliriz. Bir market sahibi olduğunuzu düşünün. Ve marketiniz herhangi bir cadde olsun fark etmez. Markette ne bulunur işte  sebzeler,meyveler, gazlı içecekler vb. gibi ürün çeşitliliği olur. Ayrıca marketinizde sizlerin tanıtım ürünlerinizin pazarladığınız yeriniz değil midir? İşte web tasarım nedir sorusun cevabı da marketinizi sanal alemde internet ortamında tıpkı normal gerçek yaşantımızdaki durumunda nasıl yer alıyorsa, hedef kitlenize o şekilde hitap edebilmesi için web tasarım nedir konusu günümüzün teknolojik çağında çok sorulmaya başlanmış ve firmalar için kobi veya büyük fark etmez önem farzeden hale gelmiştir.

web tasarım banner

web tasarım nasıl yapılır örnekleri aslında şu şekillerde sıralayabiliriz. Portal ,CMS internet siteleri, E-Ticaret internet siteleri gibi farklı alanlarda bir çok örneği saymak mümkündür. Web tasarım nasıl yapılır  örnekleri sorusunun bir cevabı da html, CSS, PHP, ASP gibi webin dilleriyle inşa edilmelerinide sayabiliriz.

İyi web tasarım nasıl yapılır ? Aslında sorunun içinde cevabı saklı söyle düşünmenizi istiyoruz. İyi bir site sizce nasıl olmalıdır. Kolay gezinebilir, gözümüzü yormayan, aradığımız bilgileri çok kısa ve hemen bulabileceğimiz, güven veren, estetik olmalıdır. İyi bir web tasarım nasıl yapılır sorusuna başka cevabımızda müşteri ve hedef kitlesine en güzel bir şekilde hitap eden tasarımlara diyebiliriz.

Bir web tasarım nasıl yapılır ? Webin dilleriyle yani programlama dilleriyle yapılır. HTML, CSS, ASP, PHP gibi dillerle yapılır. Birde son zamanlarda ünlü olan CMS hazır sistemlerlede Bir web tasarım nasıl yapılır örneği yazıları sitesi ? gibi soruları çoğaltmamız mümkün soruların en güzel bir cevap olabileceğinin düşüncesindeyiz. Bir başka anlamında da şu sekildede müşterilerimiz sorular sora biliyorlar site web tasarım nasıl yapılır yada web tasarım nasıl yapılır design (dizayn tasarlamak) gibi sorularla da karşılaşabiliyoruz. Aslında hepsi tek bir anlama tekabul etmektedir. HTML,PHP,ASP,CSS, VEYA CMS  (PHPDEN OLUŞUR).

Etiketler: , , , ,