Web Sitesi Tasarımı

25/02/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler
 

Web tasarım sanal dünyada sizi bir adım öne taşıyacak bir kriter. Ziyaretçileriniz sitenizi değerlendirirken ilk olarak sitenizin tasarımını göz önünde bulunduracaklar. Arama motorlarında arama yaptıktan sonra ziyaretçiler ilk baştan sona doğru sitelere girmeye başlarlar. Güven vermeyen, inceledikleri sitenin tasarımı kaliteli olmayanları elerler. Bu nedenle firmanız ya da kişisel siteniz için web tasarımı yaptırmanın önemini bilmelisiniz.

web tasarımTasarımda farklılık ve farkındalık önemlidir. Rakiplerinizden farklı yönleriniz ve kaliteli çizgileriniz olmalıdır. Özellikle kurumsal tasarım yaptırmayı düşünüyorsanız isteklerinizi listeledikten sonra kalitenizi ortaya koymanın yollarını bize bırakın. Amaç Dizayn sektörde 5 yıldır faaliyet göstermektedir. Firmalara gerekli önerilerde bulunarak web sitelerinin tasarımlarına yön vermektedir.

Sektörel alanda yapılan tasarımlarda sadece yerli firmaları değil yabancı firmaları da takip etmek vizyon kazandırır. Vizyon ise sitenize modern bir hava verir. İnsanlara karmaşık sayfalar göstermek yerine amacına uygun daha sade sayfalar göstermek çok daha doğrudur. Bazen doğru bir slogan ve etkileyici yazılış tarzı ziyaretçilerin beğenisini kazanabilir.

Web site tasarımınızda güncelliğe de önem verin. Sayfanızın bir bölümünde güncelleyebileceğiniz alanlar olsun. Ziyaretçileriniz sizden yeni haberler alsın ve sizi sosyl mecralarda da takip etsin. Birçok kurumsal firmanın Facebook,Twitter ve Friendfeed sayfaları bulunmaktadır. Web sitenizde olması gereken başlıca sosyal ikonlar bunlardır.

Sitenizde neyi ön plana çıkarmak istiyorsunuz?

Web sitenizde insanlara neler sunmak istiyorsunuz konusu önemlidir. Örneğin kampanyalarınızı duyurmak istiyorsanız bunu devamlı görünebilecek şekilde olmasını istemelisiniz. Kampanyalarınız etkili bir şekilde görsel öğelerde kullanılarak sunulmalıdır.

Ürünlerinizi ön planda tutmak ve satışını arttırmayı hedefliyorsanız yaptıracağınız tasarımda ürün merkezcil olmasına özellikle dikkat ettirmelisiniz.

Birçok farklı örnek sunulabilinir. Ne istediğinizi bilmeli ya da bizden bu konuda tavsiyeler istemelisiniz. Amaç Dizayn web tasarım sektöründe çalıştığı için sizin aklınıza gelmeyecek noktaları çok daha rahat görebilir. Tasarım yaptırırken fikirlerimize güvenmeniz yeterlidir.

Etiketler: , , , ,

1 Yorum - Web Sitesi Tasarımı

  1. Pingback: Kurumsal Logo ve web tasarım | YeniYazı Özgün Blog