Etiket: web tasarım programı

Arşiv sayfasındasınız.
 

Web tasarım programları hangileridir?

15/05/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler

Web sitesi tasarımı yapmak için birçok program kullanılmaktadır. Web tasarım programlarının bir kısmı profesyonel olduğu gibi bir kısmı da amatör kullanıcı hedeflidir.Kod ağırlıklı çalışabileceğiniz programlar daha çok profesyonel kullanıcılar için üretilmiştir. Artık her iki kullanıcı gurubu da düşünülerek tasarım programları üretiliyor.

ADOBE logoAdobe, web tasarım programları sektöründe lider firmalardan biridir. Adobe hem yazılıcılar hem de tasarımcılar için farklı ürünler üretmiştir. Yazılımcılar için ürettiği ve çok yaygın kullanılan program Adobe Dreamweaver CS serisidir. Adobe Dreamweaver programı ile html, asp, php, css, java script  programlama yapmanız mümkündür.

Dreamweaver site formatlarıAdobe programları arasında mükemmel uyumu olduğu için tasarımı Adobe’ye ait bir programda yapıp hızlı bir şekilde kodlama işlemleri için DW’ye köprü kurabilirsiniz.

adobe photoshopWeb tasarım yapmak için en çok kullanılan Adobe programları ise Adobe Photoshop, Illustrator,Fireworks‘dür. Adobe Photoshop ile web siesi tasarımını yapıp Adobe Dreamweaver ile de kodlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Adobe Photoshop daha çok grafik tasarım işlerinde kullanılmaktadır. Katalog, broşür, afiş, banner gibi çalışmalar için çok profesyonel bir araçtır. İçerisinde bulunan araç ve efektler ile hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz.

Tasarım programları arasında Adobe Illustrator ve Fireworks de yaygın kullanılan vektörel programlar arasındadır. Arayüz tasarımı için bu programlar profesyonel olarak kullanılmaktadır. Kodlama bilgisi gerektirmeden tasarımlarınızı bu programlarla üretebilirsiniz.

Etiketler: , ,