Etiket: web tasarım

Arşiv sayfasındasınız.
 

İstanbul Web Tasarım

23/03/2011 | Amaç Dizayn | Web Tasarım

İstanbul Web Tasarım

Web tasarımı bir çok site için içerikten sonra dikkat edilmesi gereken en önemli şeydir. Günümüzde iyi bir tasarıma sahip olmayan siteler kullanıcıları cezbetmemekte ve siteden ayrılmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden web sitelerinde içerik ve kodlama ile ilgilendiğimiz kadar tasarım konusunda da ilgilenmeliyiz.Çünkü sitenizin tasarımı sitenize ne kadar değer verdiğinizi ve buna bağlı olarakta ziyaretçilerinize ne kadar değer verdiğinizi gösterir. İyi tasarlanmış websitelerinde gezinen ziyaretçilerin, sitede kalma süresinin daha çok olduğu ve eğer site içerik olarak ziyaretçinin ilgisini çekmiş ise, siteyi devamlı ziyaret ettiği görülmüştür.Bu yüzden tasarıma önem vermenin yanı sıra sitenin dizaynını yaptıracağımız firmayı iyi seçmeliyiz. Tasarım konusunda yapılacak kötü bir tercih, sizin hem paranızın hem de zamanınızın boşa gitmesine sebebiyet verecektir.

Yazının tamamını okuyun »

Etiketler: , , ,

İnternet sitesi olmayan şirket sahibine hapis cezası

23/02/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre internet sitesi olmayan şirket yöneticilerine hapis cezası geliyor. Web sitesi olmayan firma sahiplerinin kısa süre içerisinde firmaları için web tasarım yaptırmaları gerektiriyor.

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, yeni Türk Ticaret Kanunu’nda sermaye şirketleri için elektronik işlemlere yönelik önemli ve yaptırım getiren düzenlemelere yer verildiğini ifade ederek, internet sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde oluşturmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve yöneticilerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacağını belirtti.

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, Türk Ticaret Kanununun “internet sitesi” kenar başlıklı 1524. maddenin ilk fıkrasında, “her sermaye şirketinin, bir internet sitesi açmaya mecbur olduğu”nun belirtildiğini söyleyerek, “Buna göre, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin bir internet sitesi açmaları gerekmektedir.

Kanunun bu zorunluluğu getiren 1524. maddesi, Kanun’un yürürlük tarihinden itibaren 1 yıl sonra yürürlüğe girecektir” dedi.

Kanun yürürlüğe girmeden sizde firmanız için web tasarım yaptırmak istiyorsanız Amaç Dizayn ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

Etiketler: , , ,