Etiket: ücretsiz seo araçları

Arşiv sayfasındasınız.
 

En İyi 100 SEO Aracı

07/08/2013 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler, Google Optimizasyon

Web sitenizin Google aramalarında üst sıralarda olması için bir SEO danışmanı ile çalışmadan önce kendiniz de sitenizi analiz ederek sitenizin durumu hakkında az çok bilgi sahibi olmalısınız. Seo çalışmalarını yürüten SEO uzmanları da bu araçlardan yararlanarak analizlerini daha da geliştirebilir ve raporlama aşamasında iyi bir sunum yapabilirler. Ücretli araçlara yönelmeden ücretsiz 100 SEO aracı ile çalışmalarınıza, analizlerinize ve stratejinize yön verebilirsiniz.

1- Anchor Text Over Optimization Report Aracı

www.removeem.com/ratios.php

Bu araç hangi anahtar kelimeler üzerine ne kadar doğru bir optimizasyon yapıldığını size gösterir. Kırmızı renkte gözüken anchor textleriniz varsa bunların yoğunluğunun fazla olduğunu anlayabilirsiniz. Bu yoğunluğu azaltarak %10 değeri altında bir orana yaklaştırmanız öneriliyor bu araç tarafından.

SEO çalışmalarınızda aldığınız backlinklerin alınan anahtar kelimelerin yoğunluğundaki etkiyi de bir diğer sütunda görebileceksiniz.

2- Bing Site Yöneticisi Araçları

www.bing.com/toolbox/webmaster

Google Site Yöneticisi Araçları ile yarışan önemli bir araç diyebiliriz. Bing aramaları sizin için önemliyse ve Bing politikalarına göre sitenizi analiz etmek istiyorsanız Bing Webmaster Tools’u kullanabilirsiniz. Bing arama motoru olarak Türkiye’de kendini kabul ettirebildi malesef diyemiyoruz.

Önceden MSN adresi olarak kullandığınız mail ile hesap açıp sitenizi ekleyin ve doğrulama adımını yapın. Daha sonra veriler geldikçe analizlerinizde bu verileri kullanabilrisiniz.

Yazının tamamını okuyun »

Etiketler: , ,