Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti

03/08/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler
 

sosyal medya uzmanfacebook sosyal ağlarSosyal ağlar ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Popüler olması tamamen insanların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değer. Sosyal ağların önem kazanması beraberinde  Sosyal Medya Danışmanlığı/Uzmanlığı alanlarını getirmiştir.

Firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun web tasarım yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda sosyal ağlarda da aktif yer almaları, kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Web dünyası bir bütün olarak düşünüldüğünde artık web sitesi ve sosyal ağ kavramları ayrı düşünülemiyor. Birçok markalaşmış firma sitelerinde sosyal ağlara ait butonları görmüşsünüzdür. Markaların da bu alana önem verdiklerinin bir göstergesidir.

twitter sosyal ağlarWeb sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır. Amaç Dizayn firmalara sosyal medya konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Hizmet kapsamında firma sektörüne uygun planlar ve kampanyalar ile sosyal medyada sizin de adınız en iyi şekilde geçecektir.

Sosyal Medya nedir sorusunun cevabı  Türkiye’de Facebook ve Twitter ağlarından oluşmaktadır. Genel olarak Türkiye’deki kitle bu ağlarda daha fazla vakit geçirmekte ve paylaşımlarda bulunmaktadır. Google’ın çıkarmış olduğu Google Plus sosyal ağı ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye gelecektir. Kurumsal sayfalar hedeflemesinin faaliyete geçmesi ile danışmanlık hizmetimize bu ağda katılacaktır.

Sosyal medya danışmanı ne yapar?

  • Firmanızın Facebook,Twitter,G+ hesaplarını açar ve yönetir.
  • Firmanıza uygun hayran kitlesini reklam kampanyaları ve etkinliklerle arttırır
  • Aylık sayfalardaki hareketleri raporlar.
  • Twitter ve Facebook hesaplarınızda sizin verdiğiniz brifingleri,dökümanları uygun zamanlarda uygun bir dille duyurur.
  • Şikayet,destek konularına yardımcı olarak web yöneticisi ile ortak çalışma yürütür.

Genel olarak sosyal medya danışmanları ne yapar sorusunun cevabını vermiş olduk. Bunun dışında bizim çok daha farklı tekniklerimiz de var. Bunları malesef burada yazamıyoruz. Sosyal medya webin tamamıdır sadece belirli siteler değildir. Bu cümlemizle de bir ipucu vermiş olalım.

Sosyal medya danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişim sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,