Logo Tasarımı

02/03/2011
 

Logo tasarımı bireysel/kurumsal siteler için önemli bir kavramdır. Logonuz markanızın en önemli öğelerinden biridir. Müşterileriniz firmanızı ilk logonuzdan hatırlar. Akılda kalıcı ve modern bir logo ilk izlenimi iyi yönde bırakır.

Kurumsal logolarda dikkat edilmesi gereken sektör ve ürünlerdir. Örneğin çevre ve arıtma sektöründe çalışıyorsanız mavi ve yeşil renklerin seçilmesi doğru olacaktır. Mavi suyu simgeleyecek ve yeşil ise çevreyi sembolize edecektir.

Amaç Dizayn firmanızı,yatığınız işi ve hizmet alanlarınızı detaylı inceledikten sonra logo tasarım aşamalarına geçmektedir.Logo tasarım aşamasında araştırma ve analiz çalışmaları bittikten sonra logonuzun şeklinin belirlenmesi için A4 kağıda eskiz çalışmaları yapılır. Eskiz çalışmalarında istenilen yakalandığında müşterimize gösterilir. Müşterimizden onay alındıktan sonra renklendirme ve bazı nüanslarla alternatif üretme aşamasına geçilir. Bu aşamalarda müşteri onayı devamlı alınır.

Müşteri memnuniyeti sağlandıktan sonra logonun baskıya uygun formatlarda hazırlanarak teslim edilmesi de son aşama olarak belirlenir.

Yoruma Kapali