İnternet sitesi olmayan şirket sahibine hapis cezası

23/02/2011 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler
 

Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre internet sitesi olmayan şirket yöneticilerine hapis cezası geliyor. Web sitesi olmayan firma sahiplerinin kısa süre içerisinde firmaları için web tasarım yaptırmaları gerektiriyor.

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, yeni Türk Ticaret Kanunu’nda sermaye şirketleri için elektronik işlemlere yönelik önemli ve yaptırım getiren düzenlemelere yer verildiğini ifade ederek, internet sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde oluşturmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve yöneticilerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacağını belirtti.

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, Türk Ticaret Kanununun “internet sitesi” kenar başlıklı 1524. maddenin ilk fıkrasında, “her sermaye şirketinin, bir internet sitesi açmaya mecbur olduğu”nun belirtildiğini söyleyerek, “Buna göre, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin bir internet sitesi açmaları gerekmektedir.

Kanunun bu zorunluluğu getiren 1524. maddesi, Kanun’un yürürlük tarihinden itibaren 1 yıl sonra yürürlüğe girecektir” dedi.

Kanun yürürlüğe girmeden sizde firmanız için web tasarım yaptırmak istiyorsanız Amaç Dizayn ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

Etiketler: , , ,

Yoruma Kapali