Google Adwords Danışmanlığı

12/06/2013
 

Amaç Dizayn müşterilerine Google Adwords danışmanlık hizmetini de profesyonelce sunmaktadır. Adwords danışmanlığı reklam vermek isteyen firmalar için önemli yatırım getirisi sağlayabilecekleri bir pazardır. Firmanızı bu pazarda reklam vererek tanıtmak istiyorsanız bu alanda uzman bir iş ortağı ile çalışmanız çok doğru olacaktır. Öncelikle sizlere Google Adwords hizmetinin ne olduğundan nasıl çalıştığından bahsedeceğiz. Şimdiye kadar Google!a hiç reklam vermediyseniz bu konu hakkında bilinçlendikten sonra reklam vermeye başlayabilirsiniz.

google-adwords-danismanligi

Google Adwords nedir?

Google Adwords sizin Google arama motorunda arama yapıldığında reklam vererek satışlarınızı arttırmaya yarayan bir reklam platformudur.

Aklınıza şu soru gelebilir: “İnsanlar birşey ararken neden benim reklamıma tıklasınlar?“. Türkiye’de insanlar internette arama yaparken büyük oranda Google.com.tr yi kullanmaktalar. Aradıkları bir ürün ise ilk olarak arama sonuç sayfasında (SERP) ilk 3 sonuca tıklamaktalar. Eğer siz reklamınızın Google’da üst sıralarda gözükmesini sağlarsanız satışlarınız da tıklanma oranına (TO) bağlı olarak artış gösterecektir. Google Adwords ile internet üzerinden yeni müşteriler kazanabileceğiniz gibi marka bilincini oluşturarak devamlı müşteriler de sağlayabileceksiniz. Peki nasıl?

Google Adwords ile yeniden pazarlama özelliği nasıl kullanılır?

Google Adwords yukarda da bahsettiğimiz gibi size sadık müşteriler de kazandırabilir. Marka bilinirliğinizi arttırmak ve paralelinde satışlarınızı arttırmak için Adwords Yeniden Pazarlama (Remarketing) özelliğini kullanabilirsiniz. Yeniden pazarlama özelliği ile reklamlarınızı bir kere gören kullanıcılara belirli bir sayıya ulaştıktan sonra istediğiniz zaman tekrar gösterebilirsiniz. Çeşitli sitelere giren kullanıcıların çerez dosyaları sayesinde bu işlemi yapabilmektesiniz. Böylece hangi siteye girerlerse girsinler sizin reklamınız sizin markanız çıkacaktır karşılarına. Bu durumda markanın güvenilirliğini ve bilinirliğini arttıracaktır.

Google Adwords Danışmanlığı

Google Adwords ile ilk defa tanışıyorsanız bireysel bir hesap oluşturup reklam vermeye başlayabilirsiniz. Fakat bu konuda tecrübeniz olmadığı için uzman bir Adwords danışmanı ile çalışmanız başlangıç için çok daha doğru olacaktır. Google Adwords danışmanlık hizmetini Google Adwords sertifikasına sahip bir uzmandan almanız sizin için en doğru yol olacaktır. Siz de reklam vermeye Amaç Dizayn’nın danışmanlığında başlamak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sertifikalı Adwords uzmanı ile çalışmanın yararları nelerdir?

  • İlk defa reklam vermeyi düşünen reklam verenler bu konuda uzman biriyle çalıştıklarında birçok avantaj elde edeceklerdir.
  • Doğru reklam metnin oluşturulmasını bir Adwords danışmanı sizin için en iyi şekilde yapabilir.
  • Reklamınızın onaylanmayacak durumlarını kampanya hazırlama aşamasında fark eden bir Adwords danışmanı sizin onay sürecinde vakit kaybetmenizi engeller.
  • Google Adwords danışmanı Etkili bir Google Adwords reklamı hazırlayarak size daha fazla müşteri kazandırabilir.
  • Adwords danışmanınız reklam ve pazarlama alanında tecrübeli olduğu için reklamlarınızı en iyi şekilde optimize eder ve size harcayacağınız bütçe üzerinden daha fazla kar sağlayabilir.

Google Adwords reklamları ile firmanızın ne kadar dönüşüm kazandığını dönüşüm izleme özelliği ile de takip etmeniz mümkün olmaktadır. Haftalık raporlarınıza bakarakta Google’a verdiğiniz reklamların size ne kadar ziyaretçi kazandırdığını görebilirsiniz. Ziyaretçiler size kazanç sağlamaya başladığında günlük reklam bütçenizi ve kampanyalarınızı da arttırarak daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Adwords Ücretsiz 100 TL İndirim Kuponu

Adwords’te reklam vermek ve 100 TL değerinde ücretsiz kupon kazanmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. 25 TL harcama yaptığınızda bizim hesabınıza yükleyeceğimiz kupon ile 100 TL ücretsiz reklam bütçesi kazanabileceksiniz.

Reklam kuponu almak için aşağıdaki formda ilgili seçimi yapın. Mesaj bölümüne web site adresinizi ve sitenize ait mail adresinizi yazın.

Adwords danışmanlığı ile ilgili soru sormak için seçim yaparak sorunuzu da bize gönderebilirsiniz.

Google Adwords reklam stratejisi belirlemek

adwords-stratejisi

Adwords’te reklam veriken öncelikle kampanya oluşturmanız gerekmektedir. Bütün reklamları tek bir reklam grubunda yapmak yanlıştır. Reklam stratejinizi ürün kategorilerinize göre farklı reklam grupları oluşturarak yapmanız çok daha doğru olacaktır.

Elektronik eşya satan bir firma olduğunuzu düşünelim. Kamera ve televizyon ürün grubu için farklı reklam metinleri ve farklı reklam grupları oluşturmanız çok daha doğrudur.

Adwords stratejisini sezonluk kampanyalar ya da ilgi çekici indirimlerle yapabilirsiniz. Bunlar ziyaretçi verileri ve iyi bir gündem takibi ile yapılabilmektedir. Verilerin iyi analiz edilip doğru planların yapılması size daha fazla yatırım getirisi sağlayacaktır.

Google Adwords başarı Hikayeleri

Adwords ile markalarını ve işlerini büyüten bir firmanın başarı hikayesi. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Yoruma Kapali