2014 Yeni Web Tasarım Trendleri

04/01/2014 | Amaç Dizayn | BizdenHaberler
 

2014 yılında web sitesi tasarımları nasıl olacak? Kullanıcıları nasıl web siteleri karşılayacak? 2014 yılı mobil kullanım oranlarının artması ile hızlı çalışan ve anlaşılabilen sitelerin yılı olacak.

Geçtiğimiz yıllarda 2012 Web Tasarım Trendlerini sizler için incelemiş ve bilgi vermiştik. Bu yıl web sitesi yaptıracaksanız yeni tasarım trendlerine göre yapmalı ve web stratejilerinizi buna uygun geliştirmeniz gerekiyor.

Flat Tasarım

Flat tasarım nedir? sorusunu cevaplayarak 2014‘ün yeni web tasarım trendinden bahsedeceğiz.

flat-tasarim-ornekleri-amacdizayncom

Flat tasarım düz, dümdüz tasarım anlamına gelmekte. Efekt yok mesaj net!Yapılan tasarımda efektler, gölgeler, 3 boyutlu butonlar, animasyonlar kullanılmaz. Ziyaretçiye net bir mesaj veren tasarım türüdür diyebiliriz. 2013 yılının son çeyreğinde popüler olup Microsoft!un Windows 8 arayüzü de sektöre  ilham kaynağı olmuş diyebileriz.

Flat Tasarım Renklere Odaklanma

Flat tasarımlarda renklerle ziyaretçiyi etkileyeceksiniz. Önemli ve odaklanılmasını istediğiniz bölümlerde canlı ve vurgulayıcı renkler kullanabilirsiniz.

Flat Tasarım Tipografi ile Mesaj Verme

flat-tasarim-tipografi-ornekleri-amacdizayncom

Farklı ve büyük puntolu yazı tipleri kullanarak hedefe ulaşabilirsiniz. Kelimelere odaklanarak mesajınızı net bir şekilde verebilirsiniz. Küçük ,okunabilirliği düşük yazılarla ziyaretçileri artık sıkmamanız gerekiyor.

Mobil Odaklı Flat Tasarım

mobil-tasarim-amacdizayncom

Akıllı telefon kullanım oranlarının son 2 senedeki müthiş artışı mobil tasarım kavramını ile gündemdeki yerini aldı. 2014 yılının tasarım trendleri arasında mobil cihazlar için hazırlanmış özel tasarımlar da olacak. Mobil sitenizde de flat tasarım kavramına önem verilecek bir yıl olacak 2014.

Mobil Cihazlar İçin Responsive Tasarım

2013 yılındaki responsive tasarım kavramı bu yıl daha fazla önem kazanacak ve mobil cihazlar için otomatik çözünürlük ayarlarına sahip responsive tasarım kullanımları daha da artacak.

Uzun Kaydırılabilen Siteler

uzun-site-amacdizayncom

2014 web tasarım trendleri arasında sitenizin bütün sayfalarını sadece anasayfa üzerinden ulaşılabilecek şekilde tasarlanmış trendler de olacak. Büyük görseller ve tipografilerle hazırlanmış içeriğin az olduğu , hızlı yüklenebilen teklık tasarımlar kullanıcılar için daha pratik.

Basit Renk Düzenine Sahip Tasarımlar

2014 de karmaşık renklerden oluşan , anlaşılması zor olan tasarımlar olmayacak. Tasarımda seçilen renk sayısı daha az ve farklı tonlarda kullanılacak. Ziyaretçiyi pastel ya da zıt renklerle yakalayabileceksiniz.

basit-renkler-amacdizayncom

Web tasarım trendleri yıl içerisinde de farklılık göstermektedir. Kullanım ve davranış analizini iyi yaparak hedef kesime göre de trendlerin belirlendiğini unutmayalım.

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir