21 Oca
yonetici 0 Yorum47 kez okundu

Sosyal Medya Danışmanı için Google Analytics Kullanmanın Önemi

Kategori: Sosyal Medya

Sosyal medya danışmanı için mevcut/potansiyel müşterileri yakından takip etmek, onların yönelimlerini çözümlemeyi ve aynı doğrultuda strateji geliştirmeyi sağlar. Bu hedefe ulaşmaya yardımcı olan Google Analytics sayesinde sosyal medyayı kolaylıkla ölçebilirsiniz.

Sosyal medya uzmanının yoğun gündemi içinde dikkat etmesi gereken birçok nokta var. Bunlardan biri de, mevcut ve potansiyel müşterilerle doğru iletişim kurabilmek. Öyle ki, hedef kitlenizi iyi tanırsanız, hangi doğrultuda hareket etmeniz gerektiğini net bir şekilde görmüş olursunuz. Tabii bu doğrultuda işinizi kolaylaştıracak araçlardan yardım almakta fayda var. Google Analytics de onlardan biri. Anlık ziyaretçi verilerine kolayca ulaşmanızı sağlayan bu program sayesinde müşterinin nabzını tutmak artık çok daha kolay.

11 Oca
yonetici 0 Yorum49 kez okundu

Mobile neden bütçe ayır mıyorsunuz?

Kategori: Web Tasarım

Orta ve büyük ölçekli firmaların web sitelerinin hala mobil uyumlu olmadığını görmek 2015 için hayal kırıklığı denilebilir.

Özellikle e ticaret sitelerinde kullandıkları paket sistemlerin eski olması ya da 5 yıl önce yaptırdıkları siteyi kullanmaya devam etmeleri sonucu ziyaretçiler çılgına dönebiliyor. Malesef veri analizi yapmaya da vakit harcamıyorsanız durumunuz parlak değil.

Ziyaretçi kitleniz günlük 1000-5000 arasındaysa mutlaka Google Analytics benzeri servislerle mobil ziyaretçi sayılarınızı ölçün. Yandex metrica ile mobil ziyaretçilerin siteden neden çıktıklarını analiz edin.

Sitenizin mobil uyumlu olması için bu alanda uzman kişilerden destek almayı ihmal etmeyin. Ayıracağınız bütçeyi kısa zamanda alacağınızı unutmayın.

Ve mobil web sitesi yaptırmaya karar verin.

28 Mar
Tasarımcı 1 Yorum564 kez okundu

Google Rehber Bilgileri Plus Sayfaya Dönüşüyor

Kategori: Seo google-plus-rehber

Google’ın sosyal ağı olan Google Plus’ı öne çıkarma savaşı devam ediyor. Savaş demek belki doğru olmaz. Türkiey için tekel konumundaki bir arama motorundan bahsediyoruz. Ama globalde rakipleri Facebook ve Twitter gibi 2 dev şirket.

amacdizayn-adres

Resimde de gördüğünüz gibi Google Rehber’e 3-4 sene önce kaydettiğim sitem şimdi kendi profil hesabımda özelleştirilmiş Google Rehber Plus sayfası görünümüne kavuşmuş. Firma ile ilgili etkinlikler, haberler artık buradan paylaşılacak. Muhtemelen bu aktiviteler Google haritalar tarafında da bir şekilde kullanılacak.

2014 yılında SEO tarafında Google Plus kullanımı değer kazanacak şeklinde bir görünüş sergiliyor Google. Siz de hala Google Plus entegrasyonunuzu yapmadıysanız bir an evvel start verin.

https://plus.google.com/+AmacdizaynComTR/photos?hl=tr

23 Mar
Tasarımcı 0 Yorum686 kez okundu

Hummingbird Türkiye için uygun mu?

Kategori: Seo

Google Hummingbird güncellemesinden sonra soru modeli ön plana çıktı. Özellikle ingilizcede kullanılan soru modeli bu güncelleme ile resmiyet kazandı. Google bu güncellemede insanların soru sorfuklarında ve devamında hızlı cevap verme modelini uygulamaya geçirmişti. Yabancılar için bu model ve bu tekniğe göre SEO taktikleri geliştirmek gerçekten mantıklıydı. Fakat Türkiye’de soru cevap modeli maalesef uygulaması zor.

22 Mar
Tasarımcı 0 Yorum361 kez okundu

SEO Bir Süreçtir

Kategori: Seo

SEO kavramını değerlendirirken bunun geniş bir süreç olduğunu unutuyoruz. Rakamsal verileri yakaladığımızda rakiplerin hemen önübe geçmeyi bekliyoruz. Hatayı burada yapıyoruz.

Kurumsal ya da bireysel bir web sitesinin rakipleri ile arasındaki farkı kapatması için doğal yayıllım sürecini hızlandırırsanız sizin için olumsuz bir sonuçta doğurabilir. Doğurmayabilir de. Fakat SEO yaparken bunun birden olmayacağını düşünerek belirli bir hızda yapmak gerekiyor. Elinizi güçlendirin sabır sürecinde. Alt sitelerinizi güçlendirirken ana sitenizi aşırı hızlı bir süreçe sokmayı.

SEO birçok etmenin toplamıdır. Bir firma sosyal ağlarda hesap açmaya başladıktan 1 hafta sonra 10 binlerce takipçi elde edemez. Viral bir durum yoksa bu normalin çok dışında. O nedenle SEO sürecini doğru yönetin ve mantığını sizden yani insandan alsın.

Toplam 28 sayfa12345...1020...Son »

wordpress Temalar

Wordpress Tema Tasarımı
ücretiz wordpress mizah-eğlence-komedi teması
Wordpress SEO Teması

Abonelik

  • RSS

    Yazıları ve yorumları takip edin.

  • Friendfeed

    Friendfeed aracılığı ile yazılarımıza yorum yapabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

 
Hakkında

Web tasarım günlüğümüzde özellikle Wordpress konusunda bilgiler bulunmaktadır. Seo hakkında bilgiler ve Wordpress eklentilerinin kullanımı anlatılmaktadır.
Tasarım yaparken bilmemeiz gereken püf noktalar belirli zaman aralıklarıyla yazılmaktadır.
Amaç Dizayn

AmaçSEO Teması

© 2011 Web Tasarım – Tasarım Günlüğü - Web tasarım hayal gücünüzle sınırlı değildir. Tasarım öğrendikçe gelişir.

Sitede yer alan tüm içerik Web Tasarım – Tasarım Günlüğü'na aittir.

Tasarım: AmacDizayn | Site Haritası